• Czesław Mozil "#IDEOLOGIAMOZILA"
kod EAN: 5902643886209nr kat.: 5902643886209

Czesław Mozil "#IDEOLOGIAMOZILA"

 • Artist: CZESŁAW MOZIL Title: #IDEOLOGIAMOZILA
Wytwórnia: MYSTIC
  „#IDEOLOGIAMOZILA” to album bardzo osobisty, zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia. To zamknięty w 11 piosenkach manifest ważnych dla Czesława Mozila spraw i wartości, które podzielają również obecni na płycie goście. Piosenka „Z miłości” opowiada o przemocy domowej, Hania Rani subtelnie zagrała tutaj na najgłębszych emocjach. „To nasze coś” to świadoma decyzja nieposiadania dzieci, a „Dzień, w którym uśmiech znikł” to opowieść o ogromnej odpowiedzialności, jaka w tej chwili ciąży na naszym społeczeństwie. Michał Sławecki, światowej klasy kontratenor, podjął się zaśpiewania partii oprawcy, czego efekt jest zniewalający. Stanisław Soyka w „Pan tu nie stał” zgodził się zostać przedstawicielem pokolenia, które nie chce zrozumieć młodszej generacji, a Czadoman w „Autorytecie” pięknie wyśpiewał hymn o wszystkich „nieomylnych” krytykach muzycznych.

  Jak mówi Czesław Mozil: „#IDEOLOGIAMOZILA” to także płyta, która jest moją osobistą walką z kompleksem pisania po polsku. To pierwsza płyta, do której teksty napisałem w większości samodzielnie. Jako emigrant, wychowany na duńskiej ziemi, zawsze odczuwałem tremę pisząc po polsku. Tym razem podjąłem tę walkę z własnymi strachami, co było jak katharsis. Mam 42 lata, jestem wykształconym muzykiem, z dyplomem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, ale przede wszystkim jestem prostym grajkiem, który kocha stać na scenie”.

  Za produkcję albumu „#IDEOLOGIAMOZILA” odpowiada znany i ceniony w świecie hip-hopu Matheo, wokale nagrał i zmiksował Marcin Bors. A to wszystko to tylko przedsmak tej fantastycznej płyty.


  Lista utworów:
  1. Dzień w którym uśmiech znikł ( feat. Michał Sławecki)
  2. To nasz coś
  3. Ziemia obiecana
  4. Z miłości ( feat. Hania Rani )
  5. Pan tu nie stał ( feat. Stanisław Sojka & BUMBUM ORKeSTAR )
  6. Mama zawsze mówiła
  7. 6/13
  8. Korsaka
  9. Autorytet ( feat. Czadoman )
  10. Młynarzu miel
  11. Głód

  Dla pierwszych 60 osób specjalnie dedykowany filmik! Dla pierwszych 500 osób, które zamówią płytę w pre-orderze gratisowo CD „Kiedyś to były Święta” projektu Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości.
10,42 €
/ PCS
status_icon
Ask for this product

If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible.

Fields marked with asterisk are required
'); fbq('track', 'PageView'); pixel