• Sorry Boys "Moje Serce w Warszawie LP"
kod EAN: 5902643888753nr kat.: 5902643888753

Sorry Boys "Moje Serce w Warszawie LP"

 • Artist: SORRY BOYS Title: Moje Serce w Warszawie LP
Wytwórnia: MYSTIC
  Zespół Sorry Boys stworzył album upamiętniający 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Płyta zawiera osiem autorskich kompozycji z tekstami Beli Komoszyńskiej, Miuosha, Zuzanny Ginczanki, Pabla Nerudy, a także cover legendarnej piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”.
  Album został zatytułowany „Moje serce w Warszawie”. Jest to podróż przez lato 1944 roku, historię miłości młodych warszawiaków, nadziei, która towarzyszyła Powstańcom w początkowej fazie Powstania, aż po śmierć, stratę i ucieczkę w marzenia. Unosimy się w niebo nad Warszawą, oglądamy historię jak przez sen. Bohaterką płyty jest też sama Warszawa, pięknie personifikowana w utworze „Miasto Warszawa” – erotyku napisanym przez chilijskiego poetę i noblistę, Pabla Nerudę.

  Utwór „Jan” to z kolei zaśpiewana treść autentycznego listu Powstańca Jana Kluczewskiego – dziadka członka zespołu Sorry Boys, Piotra Blaka. Jan Kluczewski „Krawczyk” był żołnierzem kompanii „Koszta”. Wraz z kuzynami swojej żony Danki – Jackiem i Witkiem Gosławskimi – zginął 6 września 1944 roku podczas bombardowania kamienicy przy ul. Moniuszki 7. Jan miał wówczas 24 lata. Na początku i końcu utworu można usłyszeć słowa Danki o jej zmarłym mężu i o czasie Powstania, które nagrała kilka lat przed swoją śmiercią. Dożyła 97 lat.
  Za produkcję muzyczną albumu odpowiadał Jan Biedziak. Gościnnie na albumie wystąpili: Robert Gawliński, Natalia Szroeder, Dawid Tyszkowski i Jan Biedziak. Za oprawę graficzną odpowiada Ola Bodnaruś.

  LP GATEFOLD:
  1. Moje serce w Warszawie
  2. Dzień dobry feat. Robert Gawliński
  3. Robinson feat. Jan Biedziak
  4. X
  5. Miasto Warszawa feat. Dawid Tyszkowski
  6. Noce
  7. Jan
  8. Świątynia feat. Natalia Szroeder
  9. Sen o Warszawie
27,27 €
/ PCS
Ask for this product

If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible.

Fields marked with asterisk are required
'); fbq('track', 'PageView'); pixel