• L.Stadt "Lstory Lp"
kod EAN: 5902643880399nr kat.: 5902643880399

L.Stadt "Lstory Lp"

ArtistL.STADT
 • Artist: L.STADT Title: Lstory Lp
Wytwórnia: MYSTIC
  Wersja winylowa albumu „L.Story” zespołu L.Stadt. Płytę wydaną na 180 gramowym winylu.

  Album „L.Story” ukazał się w maju ubiegłego roku i zyskał bardzo wysokie oceny zarówno wśród dziennikarzy, jak i odbiorców.

  „L.Story” to 8 utworów, skomponowanych do tekstów Konrada Dworakowskiego. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu, wydana po ponad 3 letniej przerwie. „L.Story” to materiał zaskakujący i różnorodny. Po doświadczeniach z różnymi odmianami alt - rocka, surf i country, zespół sięgnął po nowe dla siebie środki wyrazu. Na płycie pojawia się m.in. łódzki Wielki Chór Młodej Chorei, a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Konrada Dworakowskiego.

  „Ta płyta powstawała w trudnym dla mnie momencie”- mówi lider L.Stadt, Łukasz Lach. „Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba, i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada. Patrzyłem na moje miasto, które dumnie trwało w czasie kiedy mój osobisty świat kruszał. I choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości, które mieszały się z płynną i nieuchwytną rzeczywistością”.

  Współpraca L.Stadt i Dworakowskiego rozpoczęła się w kwietniu 2016 roku z inicjatywy łódzkiego Teatru Pinokio. Z początku jednorazowy projekt - wykonanie piosenek wspólnie z Chórem Chorei w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu - przerodził się jednak w „L.Story”.

  Materiał w dużej części zarejestrowano w studio Henryka Debicha w Radiu Łódź, pod okiem realizatora Kamila Bobrukiewicza. Za miksy, jak przy poprzedniej płycie L.Stadt, odpowiadają Cyrille Champagne oraz Sean Beresford. Na okładce płyty wykorzystano collage Laury Paweli „Past Present Continous” z 2010 roku, a projektem graficznym zajął się Kuba „Hakobo” Stępień.

  Tracklista:

  1. Oczy Kamienic
  2. Strumień Świadomości
  3. Halo
  4. Most
  5. Pozwól Zasnąć / Idzie Sen
  6. Gdybym
  7. Strumień
  8. Od Nowa
10,32 €
13,37 €
/ PCS
You save 23% (3,05 €).
Ask for this product

If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible.

Fields marked with asterisk are required
'); fbq('track', 'PageView'); pixel