• Czesław Śpiewa "Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori Lp"
kod EAN: 5902643880030nr kat.: 5902643880030

Czesław Śpiewa "Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori Lp"

 • Artist: CZESŁAW ŚPIEWA Title: Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori Lp
Wytwórnia: MYSTIC
  Mam Trzy Latka
  Na Straganie
  Kłamczucha
  Polak Mały
  Na Wyspie Bergamocie
  Kaczka Polaczka
  Lokomotywa
  Wlazł Kotek
  Pokłóciły się zwierzaki
  -------------
  Ach, dass ich Wassers gnug hätte (Johann Christoph Bach) Jesień ( A. Vivaldi)

  Materiał Czesława i orkiestry Arte dei Suonatori to projekt powstały we współpracy z polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori to prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych.
  "Długi czas rozmawialiśmy w zespole Czesław Śpiewa o inspiracjach muzyką klasyczną. Zaproszenie do współpracy od Arte dei Suonatori oraz seria wspólnych koncertów zagranych jesienią 2015 roku, bardzo nas ucieszyły. Nie sądziliśmy, że będziemy w stanie tak fajnie się dogadać i razem stworzyć muzyczny świat, który sprawdzi się na koncertach. Publiczność była zachwycona, a my dwa miesiące po trasie wylądowaliśmy razem w studiu nagraniowym RecPublica w Lubrzy. Szybko się okazało, że nasze światy, wcale się nie różnią. Zresztą ja i moi muzycy nie zgadzamy się na nazywanie muzyki klasyczniej muzyką poważną. Przecież ta muzyka była kiedyś rozrywkowa!"opowiada Czesław Mozil.

  Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. To interesująca propozycja nie tylko dla miłośników muzycznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów.

  Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z tematami tożsamości narodowej, patriotyzmu i emigracji. Tytuły i treść piosenek nawiązują do "znanych i lubianych" wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: "Mam trzy latka" "Lokomotywa" "Kaczka". A wszystko to zapakowane w szlachetnie wykonaną ilustrację z burakiem na czele autorstwa Pawła Zawiślaka / Kropki Kreski - kolejny autoironiczny akcent charakterystyczny dla twórczości zespołu Czesław Śpiewa.
8,31 €
12,46 €
/ PCS
You save 33% (4,15 €).
Ask for this product

If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible.

Fields marked with asterisk are required
'); fbq('track', 'PageView'); pixel